Anasayfa | 2018-2019 sezonu | Tokyo 2020 Olimpiyat Destek Projesi

Tokyo 2020 Olimpiyat Destek Projesi

16.09.2018 tarihinde Olimpiyat Değerlendirme Komisyonu tarafından sunulan, Tokyo Olimpiyat Oyunları kapsamında Seviyelerine göre desteklenecek sporcuların kriterleri şu şekildedir:

Proje kapsamı, ilgili sezonun 30Eylül ayı itibari ile son bulur. Yeni proje, sezon içerisindeki yapılan performans değerlendirmelerine göre 1 Ekim ayı itibari ile yeniden başlar

Proje kapsamı Olimpik Kurul ve Teknik Kurul tarafından revize edilebilir Teşvikten yararlanma sürelerine göre özel durumlar aşağıda açıklanmıştır.

Sezon içerisinde, TYF’nin belirlediği veya talep üzerine onayladığı müsabakalarda, proje gözlemcisinin de olması koşulu ile; destek havuzunun içerisinde olmayan sporcular, seviye kriterlerini yerine getirdikleri takdirde destek havuzuna seviyelerine göre girebilecektir.

Yine sezon içerisinde yukarıda belirttiğimiz aynı koşullar geçerli olmak kaydı ile, seviyeler arası yükselme mümkün olacak olup, sporcuların performans değerlendirmesi ve düşük performanstaki sporcunun destek havuzundan çıkarılması sezon sonunda olacaktır.

Destek Havuzunda yer alan sporcuların, antrenörleri veya kulüpleri; sporcuların seviyelerine göre katılacakları kamp ve müsabaka programını ekte yer alan örnekte görüleceği gibi ilgili sezon sonuna kadar plan ve programlayıp detaylı bir şekilde TYF Olimpiyat Destek Proje Komisyonuna vermek zorundadır. Bu planlamalarda, sporcuların, hangi seviyede yer aldığını ve hangi kriteri yerine getirdiğini de ayrıca belirterek, bildirmeleri gerekmektedir.

Her hangi bir değişiklik durumu söz konusu olduğunda, en geç, kampa veya müsabakaya katılacakları tarihten 45 gün önce TYF Olimpiyat Destek Proje Komisyonuna bu değişikliği bildirmek zorundadırlar.

Teşvikleri hak eden sporcuların antrenörleri, yıllık planlamalarını ( Kamp ve Müsabaka detayı) ayrıntılı bir şekilde program direktörüne yıllık çalışma takvimine göre her 3 ya da 4 ayda bir periodlarına göre period başında vermek veya güncellemek koşulu ile sporcular teşviklerden yararlanacaktır. Aksi takdirde sporcular programa kabul edilmeyecektir.

Teşviklerden yararlanma süresi, hak edişi takiben ilgili sezona ait proje kapsamı sonuna kadardır.

Sporcunun ve kulübün yazılı beyanı olması koşulu ile sporcunun kendi antrenörünün de kamp ve müsabaka masraflarının karşılanacak ve harcırah verilecektir.

Sporcu ve Kulübün yazılı beyanı olmadan hiçbir organizasyon yapılmayacaktır.

Milli Takım Genel Direktörü, projede ki sporcunun gelişim sağlamadığını tespit eder ise sporcuyu projeden çıkarma yetkisine sahiptir.

 

 

İlginizi çekebilir

2019 Göbeklitepe Yılı Şehitkamil Belediyesi 7.Geleneksel Uluslararası Alleben Su Sporları Şenlikleri

2019 Göbeklitepe Yılı Şehitkamil Belediyesi 7.Geleneksel Uluslararası Alleben Su Sporları Şenlikleri 3-5 Mayıs 2019 Alleben …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir